همه چیز درباره چیدمان مبلمان اداری

همه چیز درباره چیدمان مبلمان اداری

مبلمان اداری از مهم ترین آیتم های دکوراسیون اداری است که نقش بسیارزیادی را در ادارات و سازمان ها دارد.مبلمان اداری در سبک های متفاوتی عرضه می‌شود که شما می‌توانید بسته به سبک دکوراسیون محیط کار خود هریک از آنها را انتخاب کنید. دقت داشته باشید شما تنها نباید روی دکوراسیون منزل خود وسواس به خرج دهید زیرا مدت زمان زیادی از روز را نیز در محیط کار خود می‌گذرانید. از این رو چیدمان مبل اداری نیز در محیط کار شما اهمیت بسیارزیادی دارد. در این مطلب می‌خواهیم اطلاعات کاملی را درباره چیدمان مبلمان اداری به شما ارائه می کنیم تا بتوانید دکوراسیون عالی را برای محیط کار خود بسازید.

چیدمان مبلمان اداری

برای چیدمان مبلمان اداری باید چه اصولی را درنظربگیریم؟

برای اینکه بتوانید مبلمان اداری را در جای درست خود قراردهید، باید اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید. در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که برای چیدمان مبلمان اداری به شما کمک می‌کند. پس برای داشتن یک دکوراسیون اصولی به این نکات توجه کنید.

سلیقه خودتان را به نمایش بگذارید

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم شما مدت زمان زیادی از وقت خود را در محیط کارتان سپری می‌کنید، از این رو باید نهایت خلاقیت و سلیقه خود را در چیدمان مبلمان اداری به کاربرید. امروزه مبلمان اداری موجود در بازار طرح های متنوعی دارند که شما می‌توانید نمونه نزدیک به سلیقه خود را به راحتی پیداکنید. در هنگام خرید به این موضوع دقت کنید که هزینه خرید این مبلمان کم نیست و شما هم نمی‌توانید زود به زود برای تعویض آن اقدام کنید.پس بهتراست به دنبال گزینه هایی باشید که بتوانید سال ها بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید.

بیشترین فضای خالی را در محیط ایجاد کنید

فرقی نمی کند محیط کار شما در اداره کوچک است یا بزرگ، هر فضایی که دارید باید بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید. سعی کنید در چیدمان مبلمان اداری طوری عمل کنید که بیشتری فضای خالی در محیط اتاق شما باقی بماند. بدین ترتیب بعدها ارباب رجوع می‌تواند ارتباط بهتری را با اتاق شما برقرارکند.

خرید تجهیزات آرایشگاهی

نهایت استفاده از نورطبیعی را ببرید

یکی از دیگر نکاتی که باید برای چیدمان مبلمان اداری درنظربگیرید، نهایت استفاده از نور طبیعی است. دقت داشته باشید شما به هیچ عنوان نباید در چیدمان خود کمدها را جلوی پنجره قرارداده و خود را از نورطبیعی محروم کنید. نورطبیعی می‌تواند انرژی خوبی را در محیط کار به شما بدهد از این رو نیز وجود آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

از انواع پارتیشن شیشه ای استفاده کنید

مسلما شما برای استفاده بهینه از محیط اداری خود نیاز به خرید انواع پارتیشن دارید. پارتیشن های شیشه ای بهترین انتخاب برای محیط اداری است زیرا علاوه بر زیبایی بینظیر خود می‌تواند فضا را نیز به سمت مدرنتری ببرد.

برای اینکه بتوانید بهترین چیدمان مبلمان اداری را داشته باشید، تمامی نکات بالا را درنظرداشته باشید تا بتوانید محیطی آرامش بخش را برای خود و کارمندان به وجودآورید. به صورت کلی داشتن یک چیدمان مناسب در محیط اداری سبب می‌شود تا بتوانید به خوبی از فضای اداری استفاده کرده و بازدهی کارکنان را نیز بالاتر ببرید.

ده نکته مهم درباره چیدمان مبلمان اداری

نکات ریز بسیارزیادی برای چیدمان مبلمان اداری وجوددارد که در بخش قبلی ما تنها کلیات آن را بررسی کردیم. دراین بخش به بررسی این نکات ریز می‌پردازیم تا بتوانید بهترین فضا را در محیط کاری خود ایجادکنید.

چیدمان مبلمان اداری

  • یکی از مهم ترین نکات در چیدمان مبلمان اداری، قراردادن میزها در جای مخصوص به خود است. شما باید میزها را به صورتی در محیط قراردهید که بتوانید به خوبی به اطراف اشراف داشته باشید. برای مثال اگر شما میز خود را پشت به در ورودی قراردهید، به هیچ عنوان تسلطی روی افراد واردشده به اتاق نخواهیدداشت و این موضوع مسلما حس خوبی را در محیط کار به شما نخواهدداد.
  • بهترین جایی که می‌توانید میزها را قراردهید،همان مکانی است که پشت شما به دیوار و یا کنج اتاق باشد. بدین ترتیب می‌توانید تمامی زوایای اتاق را زیرنظرداشته باشید. دقت کنید به هیچ عنوان نباید طوری بنشینید که پشت شما به پنجره باشد. این موقعیت نور زیادی را به میزکار شما می‌تاباند و می‌تواند مانع کارهای روزمره شما شود.
  • در چیدمان مبلمان اداری دقت کنید به هیچ عنوان نباید در مسیر درب ورودی بنشینید، اینکار انرژی منفی زیادی را به شما منتقل خواهدکرد.
  • از دیگر نکاتی که باید هنگام چیدمان مبلمان اداری درنظربگیرید، پوشاندن سیم و کابل های اضافی در محیط است. اینکار می‌تواند تاحدزیادی از آشفتگی محیط جلوگیری کند. از این رو نیز قبل از اینکه به فکر چیدمان اتاق باشید، بهتراست فکری به حال سیم های اضافه کنید.
  • برای اینکه بتوانید چیدمان مبلمان اداری درستی را داشته باشید، بهتراست ابتدا مکان مناسبی را برای قراردادن میزها انتخاب کنید. به عبارت دیگر می‌توانیم بگوییم از چیدمان میزها شروع کنید.
  • اتاقی که برای پذیرایی از مهمانان ویژه خود درنظرمی گیرید باید نزدیک به در ورودی باشد تا افراد احساس راحت تری از ورود به محیط کاری شما داشته باشند.
  • میزهای کارمندی را باید به صورتی در کنار هم قراردهید که هر فرد حریم خاصی را در محیط داشته باشد.
  • در چیدمان مبلمان اداری باید به صورتی عمل کنید که مراجعه کننده نتواند به حریم خصوصی کارمند ورود پیداکند.

با رعایت همین نکات ساده درباره چیدمان مبلمان اداری می توانید محیطی آرام را برای کارمندان خود رقم بزنید.

با انواع چیدمان مبلمان اداری آشنا شوید

به صورت کلی دو نمونه متفاوت از چیدمان مبلمان اداری وجوددارد که شما می‌توانید هنگام چیدمان دکوراسیون از آنها استفاده کنید. در ادامه این دو سبک را به شما معرفی می‌کنیم.

چیدمان فرایند: در این سبک از چیدمان کارمندان و تجهیزات هردو با توجه به توالی عملیات در کنار هم قرارمی‌گیرند.

چیدمان گروهی: در این نوع چیدمان همه کارمندان در یک بخش قرارمی‌گیرند و فعالیت های مشابه یکدیگر را دنبال می‌کنند . در مقابل همه ماشین های اداری در یک بخش دیگر قرارمی‌گیرند که از بخش کارمندان مجزاست.

شما می‌توانید بسته به نوع نیاز خود و کارمندان هریک یا از این دو نوع چیدمان را در محیط اداری خود داشته باشید.

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات خوبی را درباره مبلمان اداری به شما ارائه کنیم. اگر به فکر تغییر دکوراسیون محیط اداری خود هستید با مطالعه این مقاله می‌توانید به صورت اصولی این کار را دنبال کنید.