طراحی دفترکار (مدرن یا کلاسیک؟)

طراحی دفترکار (مدرن یا کلاسیک؟)

یکی از مهم ترین مواردی که روی اعتبار و موفقیت یک شرکت و مجموعه تاثیرگذار است، طراحی دفترکار وی می باشد. معمولا افراد زمان زیادی از روز را در دفترکارشان سپری می کنند از این رو نیز به نوعی به خانه دوم آنها تبدیل شده است.از این رو نیز باید برای طراحی این بخش از محیطی که با آن سروکارند، نهایت دقت و توجه را داشته باشند. در این مطلب می خواهیم اطلاعات بیشتری را درباره طراحی دفترکار به شما ارائه کنیم. همراه ما باشید.

طراحی دفترکار

برای طراحی دفترکار چه نکاتی اهمیت دارند؟

برای اینکه بتوانید کار طراحی دفترکار را انجام دهید، لازم است قبل از هرچیزی نوع فعالیت های خود را در شرکت درنظربگیرید. درنهایت براین اساس می توانید آیتم های مختلف را برای دفترکار خود انتخاب کرده و در بخش های مختلف مورداستفاده قراردهید. برای یک طراحی حرفه ای باید نکاتی را درنظربگیرید که درادامه به آنها می پردازیم.

بررسی ابعاد دفتر

قبل از اینکه برای طراحی دفترکار قدمی بردارید، باید ابعاد دفتر را به دقت بررسی کنید. ابعاد دفترکار به شما کمک می کند تا بتوانید برنامه ریزی های درستی را برای آن داشته باشید. برای مثال درصورت اینکه دفترکار شما بزرگ باشد، مسلما می توانید ایده های بیشتری را در آن پیاده سازی کنید. این درحالی است که برای دفترکار کوچک مسلما با محدودیت های دیگری نیز روبه رو خواهیدبود.

استفاده از بهترین متریال

برای اینکه پایان کار طراحی دفترکار به درستی انجام شود، باید از متریال درجه یک و باکیفیت استفاده کنید. ازجمله این متریال می توان به انواع کاغذدیواری،کف پوش، دیوارپوش و … اشاره کرد. دقت داشته باشید مشتریان حرفه ای شما مسلما می توانند این متریال درجه یک را تشخیص دهند از این رو نیز شما می توانید اعتبار برندتان را ثابت کنید.

تقسیم بندی درست فضا

مسلما شما در یک محیط اداری به بخش های مختلفی نیاز دارید که باید به صورت مجزا کار ارباب رجوع را انجام دهند. از این رو نیز در طراحی دفترکار باید دقت داشته باشید تا پارتیشن بندی فضا به درستی صورت گیرد. استفاده از پارتیشن های اداری یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای تقسیم کردن فضا از آنها استفاده کنید.

نورپردازی مناسب

نورپردازی در طراحی دفترکار از مهم ترین اصولی است که باید موردتوجه قرارگیرد. دقت داشته باشید الویت اینکار را باید نهایت استفاده از نورطبیعی در محیط بگذارید. البته که پس از آن نیز با کمک نورمصنوعی میزان نور را به حد نرمال و طبیعی برسانید. پس باید میزان نور دفترکار را تنظیم کنید و بدانید که نور زیاد سبب اذیت شدن چشم ها و نور کم نیز سبب خستگی افراد درحین کار خواهدشد.

نحوه درست چیدمان وسایل

برای اینکه بتوانید فضایی راحت و کاربردی داشته باشید، باید وسایل خود را به صورت درست چیدمان کنید. برای چیدمان درست نیز لازم است شرایط محیط را به خوبی بشناسید و سپس به درستی به چیدمان وسایل بپردازید. چیدمان وسایل شما باید به صورتی باشد که بتوانید به خوبی به تمامی وسایل موردنیاز خود در طول کارتان دسترسی آسانی داشته باشید. البته که کنار هم قرارگرفتن این وسایل چشم انداز زیبایی را نیز برای شما رقم زند.

طراحی دفترکار

استفاده درست از رنگ ها

رنگ ها تاثیر بسیارخوبی را در روحیه کارکنان دارند از این رو نیز باید به درستی انتخاب شوند. پس برای طراحی دفترکار باید از ترکیب رنگ درست و اصولی استفاده کنید. این ترکیب رنگ هم به زیباترشدن محیط کمک می کند و هم می تواند روی بهره وری کارکنان تاثیربگذارد. به همین دلیل نیز در هنگام طراحی به هیچ عنوان ساده از کنار آنها نگذرید.

عایق بندی درست فضا

از دیگر نکاتی که باید برای طراحی دفترکار مورد بررسی قرارگیرد، عایق بندی درست فضای اطراف می باشد. در محیط های اداری برای بالابردن تمرکز کارکنان باید میزان سروصدا به حداقل میزان خود برسد. این امر با عایق بندی درست صورت می گیرد از این رو نیز باید به آن توجه شود.

استفاده از تجهیزات اداری مناسب

برای اینکه بازدهی کارکنان بیشتر شود و دفترکار شما نیز مدرن و به روز به نظربرسد باید تجهیزات اداری مناسبی را برای این امر خریداری کنید.  ازجمله این تجهیزات می توان به مبلمان ارگونومیک اشاره کرد که کارکنان تان هرروزه با آن سروکار دارند از این رو نیز باید ارگونومیک باشند.

قفسه بندی و استفاده مناسب از شلف ها

نظم در محیط اداری حرف اول را می زند از این رو نیز باید برای طراحی دفترکار قفسه بندی محیط را به شکل درستی انجام دهید. بدین ترتیب در صورت نیاز می توانید به راحتی به هریک از وسایل دسترسی داشته باشید. این موضوع می تواند زمان انجام کارهایتان را به حداقل برساند از این رو نیز می توانید با سرعت بیشتری کارها را پیش ببرید.